Time to Move” – ogólnoeuropejska kampania Eurodesku w Suwałkach

Regionalny Punkt Eurodesku prowadzony przez stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT z Suwałk przyłącza się do Kampanii „Time to Move”. Najważniejszym celem kampanii jest zwiększenie widoczności działań prowadzonych przez sieć Eurodesk  w całej Europie. W ramach kampanii na poziomie europejskim i krajowym w dniach 13-19 października 2014 roku odbędą się m.in. Dni Otwarte w Punktach Eurodesku, warsztaty, szkolenia młodzieży, wystawy, hapenningi z udziałem młodzieży, spotkania z wolontariuszami i konkursy.

W Suwałkach w ramach kampanii „Time to Move” odbędzie się Tydzień Otwarty Eurodesku. W ramach którego, w siedzibie stowarzyszenia PRYZMAT odbędzie się:

  • dyżur doradców, którzy odpowiedzą na zadawane pytania, będą świadczyć doradztwo z zakresu studiów, pracy za granicą, szkoleń, warsztatów, poszukiwania partnerów do projektów, przyjazdu obcokrajowców, kwestii obywatelskich i prawnych, praktycznego pisania wniosków o dotację dotyczących wymian międzynarodowych z programu Erasmus +.
  • wystawa ukazująca społeczne zaangażowanie suwalskich organizacji pozarządowych.

Dodatkowo:

  • 13 października odbędą się spotkania warsztatowe z młodzieżą w Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza i w IV Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach
  • 15 października odbędzie się spotkanie z wolontariuszami.

W zależności od zgłoszonego zapotrzebowania mogą odbyć się także inne spotkania.

Szczegółowe informacje:
Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT
Regionalny Punkt Eurodesk
16 – 400 Suwałki, ul. Noniewicza 91, tel./fax 87 565 02 58
e-mail: wolontariat@pryzmat.org.pl
www.pryzmat.org.pl

Eurodesk to program dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych działający w oparciu  o sieć funkcjonującą w 33 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową. Eurodesk to informacja o możliwościach w Europie – dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze – to główne obszary zainteresowania naszych odbiorców. W Eurodesku działa ponad 1000 organizacji, w tym ponad 80 w sieci Eurodesk Polska. W Suwałkach od 2006 roku Punktem Regionalnym jest stowarzyszenie PRYZMAT. Przyjdź do nas i poznaj szczegóły działań Regionalnego Punktu Eurodesk w Suwałkach

Aktualne informacje o planowanych działaniach będą zamieszczane na stronach:
www.wolontariat.pryzmat.org.pl
www.eurodesk.pl

Dodaj komentarz

Przewiń do góry