Adam Ołowniuk

przedstawiciel Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, sekretarz Federacji
Suwalczak z krwi i kości, społecznik i nauczyciel wychowania fizycznego po gdańskiej AWFiS. Pracuje z upośledzonymi dziećmi i młodzieżą w SOSW oraz studentami suwalskiej PWSZ. Kiedyś piłkarz Wigier – obecnie trener młodzieży w suwalskim klubie. Instruktor pokoleniowy dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów w Miejskim Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej – instuktor Aerobiku, Aquafitness, Pływania, Nordic Walking oraz Kinezygerontoprofilaktyki. Radny Rady Miejskiej w Suwałkach. W wolnych chwilach podróżuje i spędza czas z rodziną. Spoko Gość 🙂

 
 

Alicja Roszkowska

przedstawicielka Fundacji ART-S.O.S Alicji Roszkowskiej
Kiedyś w życiu zabrakło jej odwagi i wiary by zostać artystką, więc została zwykłą kobietą wrażliwą na piękno i dobro, która znajduje czas na refleksje i kulturalne fascynacje. Szczęśliwa matka trójki artystów. Od 25 lat szefowa własnej firmy. Kocha dom, ogród i swoje 2 psy. Od 3 lat organizuje koncerty w swojej prywatnej sali w zabytkowej kamienicy w centrum Suwałk. Za stworzenie nowego miejsca dla kultury i sztuki 15.08.2013 r. podczas Dni Suwałk z rąk Prezydenta Miasta Suwałk Pana Czesława Renkiewicza odebrała zaszczytny tytuł i statuetkę „Mecenas Kultury 2013”. Jej czwarte dziecko to własna Fundacja. Chce pomagać młodym, zdolnym artystom.

 
 

Andrzej Świtaj

przedstawiciel Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „CROSS”, członek Federacji
Mieszkaniec Suwałk od 1976 roku. Od 30 lat zaangażowany w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych. Wiceprezes Klubu Sportowego Jaćwing. Ławnik III kadencji Sądu Okręgowego w Suwałkach. Instruktor sportu oraz doradca zawodowy. Posiada niepełnosprawność z tytułu narządu wzroku w stopniu znacznym. Interesuje się sportem, zagadnieniami gospodarczymi, muzyką oraz turystyką. Łatwo nawiązuje kontakty.

 
 

Danuta Złotnik

przedstawicielka Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, skarbnik Federacji
Prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wykształcenie wyższe, od kilku lat na emeryturze. Ławnik w Sądzie Okręgowym. Lubi pracę z ludźmi i dla ludzi. Uważa, że zawsze jest czas i pora na wykorzystanie swoich doświadczeń zawodowych i życiowych dla dobra innych. Interesuje się dobrą książka, teatrem, operą. Uwielbia psy, zwłaszcza Teriery Tybetańskie. Lubi też spacery i jazdę na rowerze.

 
 

Ewa Kotowska

przedstawicielka Stowarzyszenia dla Rozwoju w Suwałkach. wiceprezes Federacji
Z wykształcenia ekonomista z zamiłowania społecznik. Prezes Stowarzyszenia dla Rozwoju w Suwałkach. Specjalista ds. funduszy unijnych, autor i wykonawca projektów realizowanych przez stowarzyszenie. Członek Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Suwałkach. Interesuje się ekonomią społeczną. Lubi czas wolny spędzać razem z rodziną na wędkowaniu oraz grzybobraniu.

 
 

Ewa Wosiak

przedstawicielka Stowarzyszenia Spełniona Nadzieja, członek Federacji
Urodzona w Ełku. Studiowała w Białymstoku. Magister inżynier budownictwa – absolwent Politechniki Białostockiej. Od 1980 roku mieszka i pracuje w Suwałkach. Ławnik Sądu Okręgowego w Suwałkach i członek stowarzyszenia Spełniona Nadzieja. Lubi czytać książki (literatura lekka, łatwa i przyjemna), oglądać filmy, pływać (na basenie), poznawać nowych ludzi i miejsca. Chce nie tylko współczuć innym, ale też pomagać im na miarę swoich możliwości.

 
 

Grzegorz Świerzbin

przedstawiciel Stowarzyszenia Kulturalnego Kostroma
Z zawodu, wykształcenia, doświadczenia i zamiłowania realizator dźwięku i oświetlenia. Zawodowo pracownik SOKu, poza pracą prezes Stowarzyszenia Kulturalnego KOSTROMA.

 
 

Izabela Tomaszewska

specjalista ds. pozyskiwania funduszy
Absolwentka studiów II stopnia Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku na kierunku administracja; doradca z wieloletnim doświadczeniem w zakresie pozyskiwania środków finansowych oraz ich prawidłowego rozliczania; trener i wykładowca na szkoleniach z zakresu pozyskiwania środków unijnych w tym min. przez podmioty ekonomii społecznej; od wielu lat koordynator projektów unijnych jak również specjalista w zakresie rozliczeń; autorka dziesiątek skutecznych aplikacji o środki unijne w ramach programów miękkich jak też inwestycyjnych; od 2011 r. prowadzi intensywne działania na rzecz podmiotów ekonomii społecznej.

 
 

Jadwiga Sowulewska

przedstawicielka Stowarzyszenia Seniorzy z pasją Horyzont
Emerytowana nauczycielka szkoły średniej. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Opolu, studia podyplomowe z organizacji turystyki na obszarach wiejskich oraz studia podyplomowe z żywienia rodziny na SGGW w Warszawie. Kocha dzieci, młodzież i zwierzęta. Lubi podróżować, jeździć na rowerze, dobry psychologiczny film i książki historyczne oraz logiczne gry komputerowe.

 
 

Jarosław Ruszewski

przedstawiciel Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, prezes Federacji
Prezes stowarzyszenia, prawnik ze społecznym zacięciem, doktor nauk prawnych, radca prawny, adiunkt w Wyższej Szkole Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Członek Podlaskiej i Suwalskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia. Animator społeczny, doradca, trener i autor publikacji. Pomysłodawca oraz koordynator wielu projektów i inicjatyw społecznych. Odznaczony przez Prezydenta RP  brązowym Krzyżem Zasługi za  działalność na rzecz aktywizowania i angażowania społeczności lokalnych. Lubi wspinaczkę po górach, podróże w dzikie ostępy, przyrodę i saunę. Nie pogardza dobrą książką i muzyką.

 
 

Katarzyna Wandzioch

przedstawicielka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpijczyk”
Absolwentka Politechniki Warszawskiej, mgr inż. budownictwa, obecnie asystent projektanta w prywatnej firmie projektowej. W latach 1992 – 2005 reprezentantka MUKS „Olimpijczyk” i 2005 – 2011 – AZS Politechnika Warszawska w pływaniu. Kibic drużyny Politechniki Warszawskiej w siatkówce. Od roku 2011 zaangażowana w pracę Klubu MUKS „Olimpijczyk” Suwałki. Walnie uczestniczy w przygotowaniach, realizacji i rozliczeniach wielu projektów prowadzonych wspólnie z Urzędem Miasta Suwałki, Polskim Związkiem Pływania oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki.

 
 

Mariusz Dziczkowski

przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Przedsiębiorczości „Jasne Życie”
Skarbnik i członek zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Przedsiębiorczości Jasne Życie. Różnorodne wykształcenie: technik elektronik, mgr inż. ochrony środowiska z podyplomówką nauczyciela przedmiotów zawodowych. Zawodowo od kilku lat pracownik banku. Interesuje się rynkiem kapitałowym oraz zabytkowymi i klasycznymi autami.

 
 

Tomasz Bziom

przedstawiciel Stowarzyszenia Suwalskiego Sportu „Ósemka”
Prezes Stowarzyszenia Suwalskiego Sportu „Ósemka”. Student trzeciego roku bezpieczeństwa wewnętrznego. Od 14 lat jego pasją jest bilard, którym zaraża suwalską młodzież i dzieci. Organizator Suwalskich Lig i Rozgrywek Bilardowych. Zainteresowania: Piłka Nożna, Bilard, Snooker, Wędkarstwo.

 
 

Urszula Duda

przedstawicielka Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów
dyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”, członek Podlaskiego Stowarzyszenie Terapeutów, nauczyciel języka polskiego i geografii (która jest jedną z jej pasji), ławnik w Sądzie Okręgowym, uczestnik spotkań teatru efemerycznego. Aktywny działacz na rzecz osób niepełnosprawnych. Uwielbia sport, literaturę, filozofię oraz ludzi z poczuciem humoru.

 
 

Wioletta Kiersztyn

przedstawicielka Stowarzyszenia Dobre Serce
Absolwentka Wyższej Szkoły Suwalsko-Mazurskiej im. Papieża Jana Pawła II o kierunku administracja. Prezes Stowarzyszenia Dobre Serce, działającego na rzecz dobra publicznego. Zawodowo pracuje w branży turystycznej w Augustowie. Interesuje się ekonomią społeczną, florystyką, turystyką, malarstwem. Jest osobą sympatyczną i miłą jak również odważną, ponieważ nie boi się wyrazić własnego zdania. Jest także odpowiedzialna, gdyż zawsze wywiązuje się z poleconych jej obowiązków. Na jej twarzy bez przerwy gości piękny, szeroki uśmiech. Z optymizmem spogląda na świat. Chętnie pomaga innym, jest wyrozumiała. Nie zamyka się w swoim świecie, ma wiele koleżanek i kolegów.

 
 
 

Agnieszka Kalinko

Przedstawicielka Stowarzyszenia Komitywa.
Pracowała z dziećmi prowadząc zajęcia jazdy konnej i hipoterapii. Mama tworząca Klub Rodzica w Suwałkach. Organizuje zabawy i zajęcia dla dzieci i rodziców, promuje rodzicielstwo bliskości, zdrowe odżywianie. Doradca Noszenia Dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Uwielbia gotować. Tworzy w kuchni wegańskie smakołyki. Kocha przyrodę i piesze wędrówki.
 
 
Przewiń do góry