Stowarzyszenie Spełniona Nadzieja

ul. Mickiewicza 1
16-400 Suwałki
www.spelnionanadzieja.pl.tl

Celem stowarzyszenia jest wzajemna pomoc oraz reprezentowanie interesu chorych w szczególności dzieci, na zewnątrz zwłaszcza wobec instytucji zobowiązanych do leczenia i opieki.

Pomagamy dzieciom zmagającym się z chorobami nowotworowymi i innymi oraz wspieramy ich rodziny.

Propagujemy ideę dawców szpiku kostnego, pomoc materialną i finansową na rzecz chorych dzieci oraz akcję pod hasłem „Matko sprawdź krew swojemu dziecku” zainicjowaną przez nasze stowarzyszenie w 2003 roku.

W miarę posiadanych środków udzielamy pomocy dzieciom – podopiecznym stowarzyszenia, w zakresie leczenia, dojazdów do specjalistycznych placówek zdrowia, dopłat do kolonii zdrowotnych oraz innych wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją.

Do 2010 r. ze wsparcia stowarzyszenia skorzystało szesnaścioro dzieci. Zdecydowana większość z nich cieszy się dobrym zdrowiem, chociaż nadal wymaga opieki medycznej. Co roku do stowarzyszenia dołącza 2 – 3 dzieci.

W 2012 roku w porozumieniu z Fundacją Ronalda McDonalda przeprowadziliśmy bezpłatne badania ultrasonograficzne dla 218 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Z naszej inicjatywy Fundacja Orange zaakceptowała udział naszego stowarzyszenia w programie „Bajkowe kąciki dla dzieci” jako inicjatora i wolontariusza do urządzenia „Bajkowego kącika dla dzieci” w suwalskim Szpitalu. I etap prac rozpoczęto 21 kwietnia 2012 roku.

Przez cztery dni marca br. przeprowadziliśmy szereg akcji mających na celu uzyskanie pomocy finansowej dla naszej podopiecznej Julki zmagającej się z białaczką limfoblastyczną.

Dnia 8 czerwca 2014 roku Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach przy pomocy naszych wolontariuszy zorganizowała dobroczynny  koncert na rzecz naszego Stowarzyszenia. Koncert odbył  się w Konkatedrze pw. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Za naszą pracę nie oczekujemy nagród czy też wyróżnień. Największe zadowolenia wzbudza u nas poprawa zdrowia naszych podopiecznych – dzieci dla których to stowarzyszenie zostało powołane.

Galeria:

Dodaj komentarz

Przewiń do góry