Kawiarenka Obywatelska „Suwalski sport nasz powszedni”

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT serdecznie zaprasza zainteresowanych mieszkańców miasta, w tym szczególnie przedstawicieli organizacji pozarządowych na kawiarenkę obywatelską, która odbędzie się w czwartek 15 stycznia br. o godz. 16.00 w Restauracji „Na Starówce” przy ul. Chłodnej 2 w Suwałkach.

Głównym tematem IV już  kawiarenki będzie sport i poziom aktywności fizycznej naszych mieszkańców w jego amatorskim i rekreacyjnym charakterze. Wielu z nas zaczyna lekturę codziennej prasy od ostatnich stron gazet, bo tam najczęściej znajdują się rubryki poświęcone sportowi. Spotykamy się w domach, pubach i wreszcie na stadionach i halach by wspólnie z innymi spędzić wolny czas. Sport „uprawiamy” co dnia nie tylko zresztą kibicując – coraz częściej sami chcemy się ruszać. Świadczy o tym coraz większa popularność sportów masowych. Wystarczy rzut oka za okno, żeby przekonać się ile osób z naszego najbliższego otoczenia regularnie biega czy jeździ na rowerze. Z punktu widzenia jakości życia i zdrowia każdego z nas można uznać to za bardziej niż pozytywne zjawisko.

W różnych krajach i regionach świata w różny sposób podchodzi się do sportu w tym sportu dla wszystkich. W Skandynawii sport to przede wszystkim sposób spędzania wolnego czasu, który ma pozytywny wpływ na zdrowie, ale też więzi społeczne mieszkańców. W Stanach Zjednoczonych sport jest znaczącą gałęzią przemysłu rozrywkowego, pełni też ważną rolę w budowie wspólnotowości oraz tożsamości Amerykanów. Do jakiego modelu „bliżej” jest mieszkańcom Suwałk?

W trakcie spotkania głos zabiorą zaproszeni goście: Prezydent Miasta Suwałk – Czesław Renkiewicz, Waldemar Borysewicz – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w obszarze sportu i rekreacji:
– Paweł Cimochowski – Fundacja Akademia Piłkarska Wigry Suwałki
– Adam Ołowniuk – Miejskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej
– Edward Dec –  Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk”
– Dariusz Ułanowicz – Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SL SALOS” w Suwałkach
– Wojciech Kowalewski – Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Sportu i Rekreacji „Akademia 2012”
– Marek Krejpcio – Suwalski Klub Karate Kyokushin
– Wojciech Winnik –  Ślepsk Suwałki
– Stanisław Kamiński i Dariusz Tasior –  Klub Rowerowy MTB Suwałki

Otwarta forma kawiarenek obywatelskich daje każdemu szansę uzyskania informacji, wypowiedzenia się oraz aktywnego włączenia się w działania z zakresu interesującego go tematu, w warunkach umożliwiających poznanie się i integrację. Zachęcamy do udziału i dyskusji w tym bezpłatnym spotkaniu.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Razem dla Suwałk”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowanego w partnerstwie z Miastem Suwałki.

Załączniki:

Dodaj komentarz

Przewiń do góry