Kawiarenka Obywatelska „Suwałki są miastem przyjaznym dla seniorów?!”

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców miasta, przedstawicieli organizacji pozarządowych, urzędników, radnych i wszystkich chętnych na kawiarenkę obywatelską, która odbędzie się w czwartek 22 maja br. o godz. 17.00 w Restauracji „Na Starówce” przy ul. Chłodnej 2 w Suwałkach.

Spotkanie odbędzie się w formie debaty oksfordzkiej. Teza debaty brzmi: „Suwałki są miastem przyjaznym dla seniorów”. Za lub przeciw tezie wypowiedzą się zaproszeni mówcy oraz wszyscy chętni uczestnicy kawiarenki. Każdy będzie mógł wyrazić swoje zdanie odnosząc się do wypowiedzi innych, przedstawiając własne argumenty lub tylko zajmując określone miejsce na sali. W kawiarence weźmie udział Czesław Renkiewicz – Prezydent Miasta Suwałk.

Spotkanie zostanie poświęcone sytuacji osób starszych w Suwałkach. Tych zdrowych i zadowolonych oraz tych, którzy żyją w trudnych warunkach i potrzebują wsparcia. O samotności i radości życia seniorów, o zdrowiu i włączaniu seniorów do aktywności na rzecz Suwałk. Osoby starsze mogą być szanowane, podziwiane, słuchane lub pomijane, lekceważone, usunięte w cień. Seniorów z każdym rokiem w naszym mieście przybywa. Czy warto wykorzystać ich głos, wiedzę, doświadczenie a nawet głowy i ręce do pracy na rzecz Miasta?

W roli mówców wystąpią (kolejność alfabetyczna):
– Agnieszka Dziemian – Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej „Kalina”
– Barbara Grabowska – Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku
– Adam Ołowniuk – Miejskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej
– Jadwiga Sowulewska – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
– Agnieszka Szyszko – Pełnomocnik Prezydenta ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
– Bogdan Wieczorek – lekarz psychiatra

Na debatę oksfordzką zapraszamy zarówno seniorów, jak i ludzi młodych, członków organizacji po-zarządowych oraz wszystkich mieszkańców Suwałk.

 

Załączniki:
Zaproszenie na II Kawiarenkę Obywatelską

Dodaj komentarz

Przewiń do góry