Fundacja ART-S.O.S Alicji Roszkowskiej

ul. Chłodna 12
16-400 Suwałki
www.art-sos.net

Działamy od kwietnia 2012 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowa kamienica w centrum miasta Suwałk, w której znajduje się piękna sala  – miejsce koncertów, warsztatów, wystaw, wieczorów z poezją.

Celem naszych działań jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży artystycznie uzdolnionej w oparciu o najznakomitsze wzorce w osobach dorosłych, uznanych artystów, którzy biorąc udział w naszych projektach popularyzują ideę Fundacji. W celu wychwycenia talentów współpracujemy ze szkołami muzycznymi w regionie, organizujemy koncerty i warsztaty, na których wspólnie występują mistrz i uczeń. Działacze Fundacji – to ludzie znani, a także zupełnie anonimowi. Wszystkich jednoczy idea wyrównywania szans rozwoju dzieciom z północno–wschodniego zakątka Polski.

Do października 2014 roku zorganizowaliśmy ponad 20 koncertów muzyki klasycznej, w których wystąpili znani artyści z Polski i zagranicy m.in. Andrzej Kulka, Janusz Olejniczak, Vadim Brodsky, Zofia Łałak, bracia Roszkowscy, Efka, Nina Kuzma Sapiejewska, Adam Korniszewski, Anna Maria Staśkiewicz, Krzysztof Mesinger Janusz Strobel, Anna Stankiewicz, Magdalena Małecka, Anna Seniuk, Sean Noonan. Każdy koncert poprzedzał krótki występ utalentowanego młodego muzyka z regionu, dając mu tym samym szansę do obycia się ze sceną i poznania zawodowych muzyków.

Podjęliśmy się działań niestandardowych: zorganizowaliśmy dwie zbiórki publiczne. Kupiliśmy skrzypce dla zdolnej, a niezamożnej młodej skrzypaczki. Dzięki Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie zrealizowaliśmy projekt „A Gambler’s Hand”; w ramach którego powstał polsko-amerykański zespół artystyczny; muzyczne i teatralne przedstawienie na kwartet smyczkowy, narrację i perkusję. Artyści w ramach tego projektu w 10 miastach Polski dali 11 koncertów oraz udzielili konsultacji dla młodych uczących się artystów.

6 września 2014 roku przed koncertem znakomitego tria w składzie: Konstanty Andrzej Kulka (skrzypce), Andrzej Gębski (skrzypce) i Andrzej Wróbel (wiolonczela) odbyło się wręczenie pierwszej edycji stypendiów Fundacji Art-S.O.S. Programem stypendialnym „Szybuj z orłami” wsparci zostali utalentowani młodzi muzycy: Zuzanna Kozłowska (flet poprzeczny), perkusista Michał Letkiewicz oraz grający na trąbce Aleksander Konikowski.

Naszymi planami na przyszłość jest dalsza organizacja koncertów, współpraca z „mistrzami” oraz promowanie i wspieranie młodych talentów.

Poszukujemy wrażliwych na sztukę przyjaciół sponsorów. Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców, samorząd by wspólnie tworzyć przestrzeń przyjazną filantropi i aby dobrze zainwestować w dobro.

Galeria:

Dodaj komentarz

Przewiń do góry