Warsztaty dla organizacji pozarządowych biorących udział w projekcie „Węzeł wsparcia”

Warsztaty „Aspekty prawno-administracyjne funkcjonowania organizacji pozarządowych”, Białystok, 13 – 14 lutego 2015 r.

W związku z realizacją projektu „Węzeł wsparcia” i uczestnictwem w nim organizacji realizujących projekt, Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT zaprasza na warsztaty „Aspekty prawno-administracyjne”, które odbędą się w dniach 13 – 14 lutego 2015 r. w Białymstoku.

Szkolenie zostanie zorganizowane w Hotelu „Podlasie” przy ul. 42 Pułku Piechoty 6 w Białymstoku. Warsztaty rozpoczynają się w piątek o godz. 10.00, a kończą obiadem w sobotę o godz.14.00.

Szkolenie poświęcone jest prawnym aspektom związanym z funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce i ma na celu uzyskanie oraz poszerzenie wiedzy związanej z tym zagadnieniem, tak by móc skutecznie nie tylko prowadzić działalność własnej organizacji, ale także móc wspierać inne podmioty społeczne. Dlatego, by dopasować program najlepiej do oczekiwań jego uczestników, zachęcamy do wypełnienia i przesłania wraz z formularzem zgłoszeniowym, ankiety potrzeb, dołączonej do niniejszej wiadomości.

Szkolenie poprowadzi Jarosław Ruszewski – doktor nauk prawnych, radca prawny. Założyciel, członek i ekspert III sektora. Prezes stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach i Suwalskiej Federacji Organizacji Pozarządowych RAZEM. Wiceprzewodniczący Podlaskiej Sieci Pozarządowej, członek Podlaskiej oraz Suwalskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W 2013 r. odznaczony przez Prezydenta RP  brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz aktywizowania i angażowania społeczności lokalnych.

Zgodnie z Regulaminem projektu „Węzeł wsparcia”, z każdej organizacji powinna się zgłosić osoba, która jest członkiem, pracownikiem lub wolontariuszem organizacji minimum 1 rok i działa na rzecz sektora pozarządowego minimum 1 rok. Z każdej organizacji oczekujemy zgłoszenia minimum jednej osoby do udziału w szkoleniach – szczegóły w Regulaminie rekrutacji i udziału w szkoleniach.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego i deklaracji (jeśli będą to nowe osoby z organizacji, które wcześniej takiej deklaracji nie wypełniały) w terminie do 04.02.2015 r. korzystając z 3 poniższych możliwości: pocztą elektroniczną na adres: pryzmat@pryzmat.org.pl, faksem: 87 565 02 58 lub pocztą na adres: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, ul. Noniewicza 91, 16 – 400 Suwałki.

W załączeniu przesyłamy harmonogram szkolenia i ankietę potrzeb. Każda z zakwalifikowanych osób, otrzyma potwierdzenie telefoniczne lub elektroniczne. Po szkoleniu, każda z organizacji będzie mogła także skorzystać z indywidualnego nieodpłatnego doradztwa prawnego.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT
ul. Noniewicza 91, 16 – 400 Suwałki