SZKOLENIE „Asertywność w działalności organizacji pozarządowej, czyli jak budować dobre relacje personalne”

25 października 2015 r.

Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne warsztaty pod tytułem „Asertywność w działalności organizacji pozarządowej, czyli jak budować dobre relacje personalne”, która odbędą się w niedzielę 25 października  br. w godz. 9.00 – 15.00 w sali konferencyjnej przy ul. Noniewicza 91 w Suwałkach.

Warsztaty skierowane są do przedstawicieli organizacji pozarządowych zrzeszonych w Federacji: członków, działaczy czy wolontariuszy zaangażowanych w ich działania. Szkolenie służy wyposażeniu uczestników w wiedzę oraz umiejętności niezbędne do prawidłowego zarządzania wolontariuszami w organizacjach pozarządowych. Program łączy w sobie elementy wykładu, ale także pracy warsztatowej i treningowej. Program szkolenia został tak opracowany, aby dostarczyć wiedzy na temat tego, czym jest asertywność oraz nauczyć postawy asertywnej w kontaktach z ludźmi.

Program szkolenia:

1. Wstęp: ćwiczenia wprowadzające i integrujące grupę
  2. Budowanie postawy asertywnej:

–        typy zachowań – agresja, bierność, manipulacja i asertywność

–        po co asertywność? koszty braku asertywności

–        świadomość własnych zasobów –  kwestionariusz „mapa asertywności”

–        ­monolog wewnętrzny pomiędzy wolnością i odpowiedzialnością – chcę czy muszę?

–   ­analiza transakcyjna – wewnętrzny głos „Ja – Dorosłego” podstawą myślenia asertywnego

–        ­komunikat ja – jako technika zmniejszania oporu u odbiorcy

–        ­przekonujący język ciała – ćwiczenie postawy, głosu, gestów i mimiki

–    ­wybrane techniki asertywne – z treści na proces, zdarta płyta, asertywna odmowa, wyznaczanie granic, sondowanie, zamiana oceny w opinie, odkładanie na później, model FUO, model kanapki

1. Blok treningowy – odgrywanie ról, wspólna analiza, wnioski.

Szkolenie poprowadzi  Mariola Adamin – psycholog kliniczny, psychoterapeuta, trenerka umiejętności społecznych, Od 23 lat pracuje w szpitalu psychiatrycznym w Suwałkach, prowadzi Pracownię Psychologiczną.

Zgłoszenia

Liczy się kolejność zgłoszeń. Prosimy o zgłoszenia osobiste, telefoniczne, e-mailem

lub pocztą na załączonym formularzu pod adresem:

Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM

16 – 400 Suwałki, ul. Noniewicza 91, tel./fax 87 565 02 58

e-mail: razem@federacjasuwalki.pl

Szkolenie odbywa się w ramach projektu „RAZEM skuteczni w działaniu”, współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich