Kawiarenka obywatelska

23 października, godz. 10.00, Suwalski Ośrodek Kultury

Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM zaprasza wszystkich zainteresowanych na kawiarenkę obywatelską pt. „Pomoc dzieciom i młodzieży – interdyscyplinarne strategie pomocy ofiarom przestępstw”. Spotkanie organizowane jest w piątek 23 października 2015r. o godz. 10.00 w sali kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 w Suwałkach.

Program spotkania:

10.00 Prezentacja filmu „Dzieci dzwonią”

Andrzej Mańkowski, Polska 2014, 30′

10.30 Dyskusja z udziałem zaproszonych gości:

* Alicja Romanowska – Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Suwałkach

* Ewa Balik – Januszewska – Stowarzyszenie „Wybór” w Suwałkach

* Jarosław Ruszewski – Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT

Kawiarenkę poprzedza prezentacja filmu dokumentalnego pt. „Dzieci dzwonią” w reż. Andrzeja Mańkowskiego dotyczącego prowadzonego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Dzieci dzwonią z najróżniejszymi sprawami. Najczęściej dzwonią nie raz. Andrzej Mańkowski umiejętnie buduje opowieść – od żartów po dramatyczny finał – i znakomicie wykorzystuje ograniczenia formalne – nie możemy przecież usłyszeć głosu dzwoniących, ani zobaczyć twarzy konsultantek Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Otrzymujemy więc film jednocześnie szczery i dyskretny, pełen po mistrzowsku opanowanych emocji, bo też imponująco opanowane są dziewczyny odbierające telefon 116 111.

Organizatorem spotkania jest Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM, a partnerem Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT i Suwalski Ośrodek Kultury.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „RAZEM skuteczni w działaniu”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa pracy i polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

FIO_200