Suwalskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej

ul. Wojska Polskiego 7
16-400 Suwałki
www.stowarzyszenie-paliatywne.pl

Suwalskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej powstało w 2005 roku i od początku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Powodem głównym była potrzeba społeczna powstania stacjonarnego zakładu opieki zdrowotnej świadczącego usługi na rzecz chorych borykających się z nowotworami, chorych długotrwale unieruchomionych w łóżku.

Stowarzyszenie pozyskało fundusze na wyposażenie i zakup środków do pielęgnacji pacjentów przebywających w “Hospicjum”. Wspieramy też Oddział Onkologii Klinicznej i Hematologii Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach poprzez zakupy sprzętu medycznego i środków pielęgnacyjnych na potrzeby pacjentów.

Pomagamy ludziom chorym, chorym przewlekle, niepełnosprawnym, zmagającym się z chorobami nowotworowymi i ich rodzinom. Realizujemy to przez różne formy wsparcia m.in.: usługi rehabilitacyjne, usługi psychologa oraz zakup specjalistycznego sprzętu na potrzeby podopiecznych i ich opiekunów. Udzielamy porad i informacji w zakresie uzyskiwania pomocy od instytucji państwowych i firm prywatnych. Oferujemy naszą pomoc, zrozumienie problemów związanych z chorobą i pełną dyskrecję.

Aby skutecznie pomagać potrzebującym systematycznie podnosimy swoją wiedzę i kwalifikacje związane z profilem działalności stowarzyszenia. Jesteśmy organizatorem wielu zbiórek publicznych na rzecz potrzebujących. Prowadzimy szkolenia z zakresu leczenia ran i opieki nad ludźmi chorymi, przebywającymi w swoich domach.Udzielamy porad w zakresie zdrowego odżywiania w chorobach, takich jak: nadcisnienie tętnicze, cukrzyca, diety zapobiegające zawałom serca i udarom. Na prowadzonej przez nas stronie internetowej zamieszczane są fachowe porady dotyczące pielęgnowania osób dłutrwałe unieruchomionych w domu, wentylowanych mechanicznie i podopiecznych wymagających intensywnego leczenia trudno gojących się ran.

Poprzez czynny udział w organizowanych wydarzeniach plenerowych, nieodpłatne mierzenie poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego oraz organizację koncertów chrytatywnych, szeroko promujemy działania naszego stowarzyszenia.

Popieramy ideę wolontariatu wśród młodzieży i dorosłych mieszkańców Suwałk. Za dotychczas prowadzone działania, z rąk Prezydenta Miasta Suwałk otrzymaliśmy wyróżnienie indywidualne i zbiorowe w konkursie „Barwy Wolontariatu” w 2013 roku.

Galeria:

Dodaj komentarz

Przewiń do góry