Spotkanie integracyjno-edukacyjne Suwalskiej Federacji Organizacji Pozarządowych RAZEM

27 września br. odbyło się pierwsze spotkanie integracyjno-edukacyjne członków, wolontariuszy, pracowników i sympatyków organizacji członkowskich Suwalskiej Federacji Organizacji Pozarządowych RAZEM. Wydarzenie to miało miejsce w Krzywym k. Suwałk na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Przybyli uczestnicy musieli się zmierzyć ze specjalnie przygotowanymi zadaniami. Kilkuosobowe grupy poruszały się po punktach kontrolnych gdzie czekały na nich do rozwiązania zagadki dotyczące wiedzy o III sektorze, suwalskich organizacjach pozarządowych oraz samym mieście Suwałki. Na pierwszym punkcie, który znajdował się wzdłuż ścieżki edukacyjnej WPN, przedstawiciele NGOsów mieli do rozszyfrowania hasła ukryte przy pomocy alfabetu morsa. Drugi punkt wymagał podstawowej wiedzy o organizacjach członkowskich Federacji, gdyż zadaniem przedstawionym przez wolontariuszy było rozwiązanie krzyżówki. Kolejny punkt miał za zadanie ćwiczenie pamięci w jak największym i najszybszym zapamiętywaniu przedmiotów, a ostatni był sprawdzaniem umiejętności z udzielania pierwszej pomocy, która jest niezwykle ważna. Aby dotrzeć do kolejnych punktów należało pozytywnie zaliczyć każde poprzednie z zadań. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali upominki – kubki z logotypem Federacji. Przy gorącym dopingu uczestników spotkania, odważna grupa zawodników wzięła udział w zawodach zręcznościowych. Grupy musiały zmierzyć się w kilku dyscyplinach: w skokach w worku, skokach „jeden przez drugiego” zawodnika, w biegach ze związanymi nogami dwóch osób, w jak najszybszym jedzeniu ciastek oraz przeciąganiu liny. Zwycięska grupa również otrzymała drobne nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kulturalne Kostroma. Kilkugodzinne spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem.

Gra integracyjno-edukacyjna odbyła się w ramach projektu „Mocni w promocji – budowanie tożsamości i wizerunku organizacji pozarządowych w Suwałkach”, współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i realizowanego przez Suwalską Federację Organizacji Pozarządowych RAZEM.