Organizacje Pozarządowe na Jarmarku Kamedulskim

Już po raz drugi organizacje pozarządowe zrzeszone w  Suwalskiej Federacji Organizacji Pozarządowych RAZEM, zaprezentowały mieszkańcom oraz turystom ofertę prowadzonych przez nie działań. Doskonałą okazją do tego był Jarmark Kamedulski, który odbył się w Suwałkach w dniach 9-10 sierpnia 2014 r. „Strefa NGO” przyciągnęła rzeszę osób, które zainteresowały się działaniami prowadzonymi przez lokalne organizacje. NGOsy wyszły do społeczeństwa z ciekawymi propozycjami m.in: Suwalskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej umożliwiło pomiar ciśnienia oraz cukru we krwi, Polski Związek Emerytów i Rencistów prezentował rękodzieło a Związek Harcerstwa Polskiego animował czas wolny  dzieci zapraszając do wspólnych gier i zabaw. Niewątpliwą atrakcją był również pluszowy miś Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, który chętnie witał się z suwalczanami oraz pozował z najmłodszymi do zdjęć. Stowarzyszenie Spełniona Nadzieja zachęcało do wpierania podopiecznych chorych na choroby nowotworowe, a Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” proponował aktywne włączenie się w zajęcia sportowe. Bajeczne strony Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” ukazywało Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów. Kubki ze zdjęciem oraz koszulki z nadrukiem to oferta niedługo ale jak prężnie działającej Spółdzielni Socjalnej MooS. Dzieci miały swój kącik , gdzie mogły malować i kolorować barwne postacie z bajek.

„Strefa NGO” była koleją doskonałą okazją do integracji III sektora oraz wspólnej pracy na rzecz mieszkańców. Widoczna była duża różnorodność działań organizacji, a ich zaangażowanie było bardzo owocne. To wspaniałe doświadczenie jest dużą motywacją do dalszej pracy społecznej na rzecz lokalnego społeczeństwa.