Konkurs „Czas na wolontariat!”

Centrum Aktywności Społecznej Pryzmat w imieniu Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu, której jest członkiem zaprasza do udziału w konkursie „Czas na wolontariat!”, którego celem jest popularyzacja wolontariatu i zachęcenie organizacji i placówek publicznych do korzystania z pomocy wolontariuszy.

Bolączką wolontariatu, nie tylko w Polsce, jest zdecydowanie większa liczba ofert pomocy ze strony wolontariuszy, niż ofert pracy dla nich dedykowanych przez organizacje i placówki.
Wystarczy zajrzeć do serwisu www.mojwolontariat.pl lub prześledzić statystyki Centrów Wolontariatu – wśród wolontariuszy panuje bezrobocie!

Konkurs ma to zmienić i zbudować bogatą bazę ofert prac wolontariackich dostępnych w Polsce.

W ramach konkursu, zapraszamy przedstawicieli organizacji, instytucji i placówek uprawnionych do korzystania ze świadczeń wolontariuszy, do zamieszczenia w  serwisiewww.mojwolontariat.pl ofert prac dla wolontariuszy. Spośród zgłoszonych propozycji, organizatorzy konkursu wybiorą najciekawsze, najstaranniej przygotowane oferty, a ich autorzy nagrodzeni zostaną cennymi nagrodami.

Serwis ofert wolontariackich www.mojwolontariat.pl jest serwisem o zasięgu ogólnopolskim, cieszy się coraz większą popularnością i jest obecnie głównym źródłem ofert prac dla wolontariuszy. Jest narzędziem bezpłatnym.

Jego rolą, poza gromadzeniem ofert, jest kojarzenie wolontariuszy z organizacjami, a także pomoc organizacjom w szybkim znalezieniu ochotników do współpracy.
Dzięki zastosowanym nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym, serwis nie tylko gromadzi i udostępnia informacje o dostępnych pracach wolontariackich ale także automatycznie powiadamia o pasujących do profilu danego użytkownika ofertach, przypomina o ich aktualizacji, daje możliwość komunikacji między użytkownikami serwisu oraz pozwala oceniać współpracę i rekomendować ciekawe oferty.

Konkurs trwa w okresie od dnia 23 lutego 2015 r. do dnia 25 maja 2015 r. Do wygrania są cenne nagrody: dwa tablety MODECOM FREETAB 1035, w których m.in. fabrycznie zainstalowana jest aplikacja mobilna serwisu www.mojwolontariat.pl
Partnerami konkursu są: Microsoft, T-Mobile i Intel.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać w Centrum Wolontariatu w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 pod nr. telefonu: (22) 635 27 73  oraz wysyłając maila z pytaniem na adres konkurs@mojwolontariat.pl

Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem www.wolontariat.org.pl/konkurs

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Przewiń do góry