Suwałki, 24 maja 2016 r.

Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Kompetentni dla potrzebujących – szkolenie wolontariuszy pracujących z osobami z niepełnosprawnością w Suwałkach”, które odbędzie się w dniu 24 maja (wtorek) br. w godz. 8.00 -16.30 w sali konferencyjnej Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT przy ul. Noniewicza 91 w Suwałkach.

Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji osób chcących pracować jako wolontariusze w zakresie metod pracy z osobami z niepełnosprawnością poprzez ich zapoznanie z kreatywnymi metodami, które pomogą osobom z niepełnosprawnością w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, wpłyną bardziej na ich efektywną rehabilitację społeczną i zawodową i przyczynią się do stworzenia korzystnych warunków do integracji osób z niepełnosprawnością w środowisku i społeczności lokalnej

W szkoleniu mogą uczestniczyć wszystkie osoby mające ukończone min. 15 lat zainteresowane działalnością wspierającą osoby niepełnosprawne.

Uczestnicy otrzymają możliwość podniesienia swojej wiedzy i umiejętności, certyfikat potwierdzający ukończone szkolenie oraz poczęstunek.

Program obejmuje zajęcia teoretyczne (wykłady), warsztaty praktyczne (scenki, symulacja rozmów, rozwiązywanie problemów, podstawy pielęgnacji) oraz forum wymiany doświadczeń – spotkanie z przedstawicielami suwalskich organizacji pozarządowych wspierających osoby niepełnosprawne.

Zgłoszenia osobiste, telefoniczne, e-mailem lub pocztą na załączonym formularzu pod adresem:

Suwalska Federacji Organizacja Pozarządowych RAZEM

16 – 400 Suwałki, ul. Noniewicza 91, tel./fax 87 565 02 58

e-mail: razem@federacjasuwalki.pl

www.federacjasuwalki.pl

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane na szkolenie zostaną o tym poinformowane.

Organizator: Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM

Szkolenie odbywa się w ramach zadania pt. „Kompetentni dla potrzebujących – szkolenie wolontariuszy pracujących z osobami z niepełnosprawnością w Suwałkach”, współfinansowanego ze środków Miasta Suwałki.

Suwalska Federacji Organizacja Pozarządowych RAZEM