Jak nas widzą tak nas piszą, czyli jak zbudować pozytywny wizerunek organizacji pozarządowej

30 października br. odbyło się szkolenie pn. „Jak nas widza tak nas piszą, czyli jak zbudować pozytywny wizerunek organizacji pozarządowej. Spotkanie dotyczyło współpracy z mediami i budowania pozytywnego wizerunku organizacji, czyli podejmowania odpowiednich działań wizerunkowych skierowanych na zewnątrz w celu lepszego rozpoznawania i pozytywnego kojarzenia organizacji. Piętnastu przedstawicieli organizacji pozarządowych próbowało odpowiedzieć sobie na postawione wcześniej pytania tj. „Po co nam dziennikarze?”, „Co to znaczy atrakcyjny temat z perspektywy mediów i organizacji pozarządowych?” oraz „Kiedy warto zorganizować konferencję prasową, a kiedy trzeba ograniczyć się do napisania komunikatu prasowego?”. Tematem pracy na spotkaniu były również zasady jakimi rządzą się media oraz zasady pracy w konkretnych redakcjach: radio, prasie, telewizji i redakcji internetowej.

Szkolenie poprowadziła Pani Dorota Sawicka – dziennikarz z 20-letnią praktyką w zawodzie. Pracowała dla Polskiego Radia Białystok. Współpracowała z Gazetą Wyborczą i TVP Białystok. Trener, absolwentka rocznej szkoły STOP (Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych). Współzałożyciel Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Białymstoku. Była rzecznika prasowa Opery i Filharmonii Podlaskiej. Obecnie rzecznik prasowy Politechniki Białostockiej. Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących komunikacji z mediami, funkcjonowania współczesnych mediów oraz kreowania wizerunku w mediach.

Szkolenie pn. „Jak nas widzą tak nas piszą, czyli jak zbudować pozytywny wizerunek organizacji pozarządowej” odbył się w ramach projektu „Mocni w promocji – budowanie tożsamości i wizerunku organizacji pozarządowych w Suwałkach”, współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i realizowanego przez Suwalską Federację Organizacji Pozarządowych RAZEM.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry