„Design Thinking w działaniach społecznych” Jak ciekawie i efektywnie zaprojektować zmianę?

Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne warsztaty „Design Thinking w działaniach społecznych”, które odbędą się w czwartek 12 grudnia 2019 r. w Suwałkach w ramach zadania „Suwalskie Inspiracje Obywatelskie”.

Kiedy? 12 grudnia 2019 w godz. 9.00-15.00

Gdzie? Suwałki, ul. Noniewicza 91, sala Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT

Dla kogo? Szkolenie skierowane są do zainteresowanych przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Design Thinking można stosować w szkole, organizacji społecznej, instytucjach publicznych (np. biblioteki, domy kultury).

Program: Aby stworzyć znaczące innowacje, wymagane jest dogłębne zrozumienie potrzeb użytkowników i zadbanie o nich w taki sposób, jak sami chcielibyśmy tego doświadczyć. Organizacje, które chcą zmienić tradycyjny sposób w jaki funkcjonuje dana branża, zmienić podejście, narzędzia i przyzwyczajenia, potrzebują efektywnej metody definiowania i wprowadzania innowacji. Pokażemy Wam tę metodę od początku do końca i przekonamy do wykorzystywania jej w swoich pozarządowych projektach i działaniach społecznych (także w edukacji, kulturze, pomocy społecznej czy w działalności wspierającej lokalne inicjatywy mieszkańców). Czego dowiecie się na szkoleniu i przećwiczycie krok po kroku w praktyce: czym jest metoda Design Thinking?, jakie są etapy pracy w Design Thinking?, jak można zastosować tę metodę w działaniach społecznych?, jak zaprojektować współpracę z mieszkańcami ze wsparciem Design Thinking?

Przynieście na szkolenie swoje pomysły na działania, projekty albo pomyślcie o potrzebach lub problemach w Waszym otoczeniu, wspólnie będziemy pracować nad tymi wyzwaniami. Wszyscy otrzymają komplet praktycznych materiałów (szablony) do Design Thinking.

Trener: dr Katarzyna Sztop-Rutkowska

Zgłoszenia: Prosimy o zgłoszenia osobiste, telefoniczne, e-mailem lub pocztą na załączonym formularzu:

Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM

16 – 400 Suwałki, ul. Noniewicza 91, tel./fax 87 565 02 58

e-mail: razem@federacjasuwalki.pl www.federacjasuwalki.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach zostaną powiadomione telefonicznie.

Szkolenie odbywa się w ramach zadania „Suwalskie Inspiracje Obywatelskie”, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.