Wolontariusz

Dzień wolontariusza przypadający na 5 grudnia jest dniem, który stanowi dowód uznania dla milionów ludzi na świecie poświęcających swój czas i umiejętności w celu niesienia pomocy innym.

Uroczyste Obchody Dnia Wolontariusza w Suwałkach odbyły się 4 grudnia i połączone były z rozstrzygnięciem lokalnego konkursu „Barwy Wolontariatu. Suwałki 2014”. Konkurs skierowany do osób zamieszkujących miasto Suwałki lub działających na rzecz jego mieszkańców ma za zadanie promować osoby działające na rzecz osób potrzebujących.

Wolontariusze nominowani byli przez instytucje organizujące pracę wolontariuszy, osoby i placówki korzystające z ich pomocy.

10 Laureatom konkursu Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz wręczył specjalne statuetki w ramach podziękowania za trud i poświęcenie włożone w służbę drugiemu człowiekowi.

Jednym z laureatów tegorocznego konkursu jest Krzysztof Kuranowski, zgłoszony przez Stowarzyszenie FEATON w Suwałkach.

KRZYSZTOF KURANOWSKI działalność charytatywną w sferze pomocy społecznej zaczął w 2012 roku. W ramach działań statutowych stowarzyszenia FEATON wydaje żywność osobom potrzebującym. Prowadzi dyżury w Suwalskim Ośrodku Readaptacji Społecznej. Odpowiada za dokumentację stowarzyszenia oraz pomaga w codziennym prowadzeniu biura. Jest jednym z pierwszych Streetworkerów w Suwałkach w środowisku osób bezdomnych i wykluczonych społecznie. Pomaga organizować wyjazdy dla grup dzieci i młodzieży z suwalskich szkół i przedszkoli do Puńska, gdzie prowadzi animacje dla dzieci w „Wiosce Dwóch Mistrzów”.

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu wiersz, który laureat „Barw Wolontariatu” napisał natchniony wydarzeniami z dnia 4 grudnia 2014 r.

Wolontariusz

Idę przez życie
Jak mróz przez zimę.
Ciężko stąpam po ziemi
zostawiając ślady.
Są one wyraźne i trwałe
każdy to rok mojego życia.
Nie ja jeden idę tą drogą
inni pójdą tymi śladami
stawiając obok swoje
by tworzyć życie.

Serdecznie dziękujemy Krzysztofowi za wielce wymowne podziękowania, a wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do odwiedzania strony internetowej www.wolontariat.pryzmat. org,.pl oraz do społecznej pracy na rzecz innych.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry