Suwałki tańczą dla OLI

Pryzmat był jednym z organizatorów Akcji Charytatywnej pod hasłem „SUWAŁKI TAŃCZĄ DLA OLI”. W dniu 29 marca 2015 roku w godzinach 10 – 13.30, w ramach Akcji na boisku szkolnym Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach zorganizowany został Piknik Wiosenny, skierowany do mieszkańców Suwałk.

W ramach Pikniku przewidziano wiele atrakcji. Pryzmat m.in. poprowadził dla dzieci zajęcia dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze „Autochodzik” oraz gry i zabawy.

Głównym celem inicjatywy była zbiórka funduszy na zabieg operacyjny, którego koszt wynosi ok. 11 tysięcy złotych oraz późniejszą rehabilitację, której koszty są ogromne. Aleksandra w ubiegłym roku została zakwalifikowana do tego zabiegu.

Ola ma 11 lat. Już od urodzenia ma stwierdzoną wadę rozwojową Ośrodkowego Układu Nerwowego. Następstwem tej choroby jest mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu kurczowego. Ola ma również stwierdzoną padaczkę jak też nie porusza się samodzielnie.

Dziecko wymaga stałej codziennej rehabilitacji, której koszty są ogromne i wahają się na poziomie 70 zł za godzinę.

Dlatego, aby wspomóc Olę i walkę o jej zdrowie, wspólnie zorganizowaliśmy Akcję Charytatywną w Suwałkach.

Wspólnie z nauczycielami, rodzicami i uczniami Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach udało się nam podczas Pikniku Wiosennego zebrać 4 573, 16.

Serdeczne podziękowania należą się tym wszystkim, którzy wsparli naszą szczytną inicjatywę!

Akcja na terenie miasta trwała od piątku do niedzieli, a w jej ramach można mi.in.: przejechać się gokartami, wziąć udział w koncercie trzech zespołów rockowych oraz wziąć udział w imprezie tanecznej dla dzieci. Zorganizowany został specjalny pokaz kina mobilnego 7D.

Dodaj komentarz

Przewiń do góry