Suwalskie Stowarzyszenie Mangi, Anime, Fantastyki i RPG MROCZNE BRACTWO

ul. T. Kościuszki 83/15
16-400 Suwałki

Stowarzyszenie „Mroczne Bractwo” zrzesza miłośników szeroko pojętej fantastyki i kultury Dalekiego Wschodu.

Nasza grupa działa nieformalnie od 2009 roku, najpierw jako Klub Mangi i Anime przy Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w Suwałkach, później jako luźna grupa osób o podobnych zainteresowaniach. Przez wiele lat spotykaliśmy się, by omawiać nowinki w literaturze fantastycznej, wydawnictwach mang i anime oraz przemyśle gier komputerowych i stołowych.

Pomyśleliśmy, że nadszedł czas by pokazać się światu i spróbować zainteresować naszą pasją większą liczbę osób powiększając tym samym nasze grono.

Organizujemy imprezy tematyczne oraz spotkania Grupy Dyskutantów integrujące środowisko suwalskiego fandomu.

Nasze cele to:

• działalność kulturalna związana z grami fabularnymi, fantastyką i kulturą Japonii,
  • angażowanie młodzieży do aktywnego udziału w życiu społecznym i kulturalnym,
  • pogłębianie wiedzy członków Stowarzyszenia i społeczeństwa na temat literatury, w szczególności z gatunki fantasy i science-fiction,
  • propagowanie wśród społeczeństwa, głównie młodzieży, wszelkich form twórczości związanych z fantastyką i kulturą Japonii,
  • promowanie Suwałk jako stolicy fandomu naszego regionu,
  • popularyzacja gier planszowych, karcianych i fabularnych, zarówno komputerowych jak i stołowych,
  • zrzeszanie miłośników fantastyki i kultury Japonii.