Edukacyjna gra o województwie podlaskim „Gramy w otwarte”

w ramach obchodów Dnia Dziecka w Suwałkach

Niedziela, 31.05.2015, godz. 11:00-14:00
Park Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy do udziału w grze „Gramy w otwarte”, która zostanie zorganizowana w trakcie obchodów Dnia dziecka w Suwałkach w Parku Konstytucji 3 Maja w dniu 31 maja br.

Każda chętna osoba może dołączyć do jednej z dwóch drużyn, które będą zmagać się z minitabu, szukać wyjścia z labiryntu, stawać przed ogniem pytań oraz wykonywać inne ciekawe zadania. Przy okazji będzie można wymienić się innymi swoją wiedzą na temat atutów naszego najbliższego otoczenia, funkcjonowania lokalnego samorządu, a także poznać ciekawych ludzi i miło spędzić czas.

Gra została przygotowana przez zespół białostockiego Stowarzyszenia na rzecz Kultury i Dialogu 9/12, które zajmuje się m. in. animacją czasu wolnego dzieci i osób dorosłych. W pierwszym etapie gry zadaniem dwóch drużyn jest zdobycie w czasie 10 minut jak największej liczby punktów za wykonane zadania. Zdobyte punkty to w rzeczywistości piksele, z których w etapie drugim obie drużyny budują na wielkiej mapie województwa podlaskiego połączenia między miastami. Gra kończy się w momencie zajęcia wszystkich możliwych tras. Każda osoba może spędzić w grze tyle czasu, ile chce. Gra jest przyjazna osobom w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności, stawia na współpracę, uczy otwartości i wzajemnego polegania na sobie.

Szukajcie nas po prawej strony sceny.

Gra jest częścią projektu „Podlaskie otwarte”. Czekamy!

gramy_w_otwarte_zasady_w

Przewiń do góry