COVID-19 i wpływ na sytuację NGO

Suwalska Federacja Organizacji Pozarządowych RAZEM wystąpiła z wnioskiem do Prezydenta Suwałk o wsparcie dla wszystkich suwalskich organizacji pozarządowych w dobie pandemii.

Federacja w związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zwróciła uwagę na szczególną sytuację sektora suwalskich organizacji społecznych i zaapelowała do Prezydenta Suwałk od podjęcie działań wspierających.

Jako związek organizacji, wskazaliśmy na możliwość podjęcia zaproponowanych przez nas szeregu rozwiązań umożliwiających naszym organizacjom, realizację swoich działań ukierunkowanych na pomoc i wsparcie mieszkańców. Wzorem innych miast w Polsce zaapelowaliśmy o wystosowanie komunikatu do organizacji pozarządowych realizujących działania w mieście Suwałki oraz wypracowanie programu pomocy organizacjom pozarządowym umożliwiającego stabilne funkcjonowania i niezakłóconą realizację zadań publicznych oraz działalności społecznej.

W załączeniu przekazujemy Państwu 2 pisma.